Call to us +48660373546

Close (x)

Jak prawidłowo zawiesić żarówkę energooszczędną typu CFL do uprawy roślin?

Jak prawidłowo zawiesić żarówkę energooszczędną typu CFL do uprawy roślin?

Żarówki CFL do uprawy roślin są delikatnym sprzętem, podczas pracy z żarówką należy unikać wstrząsów, drgań oraz jakiegokolwiek kontaktu podczas jej pracy.


Aby żarówka działała prawidłowo należy ją odpowiednio zawiesić. Może zdarzyć się, że żarówka pod własnym ciężarem zacznie opadać tak jak na zdjęciu poniżej:

W takiej sytuacji należy podeprzeć żarówkę w taki sposób, aby leżała równolegle do oświetlanej powierzchni. Żarówka, która pracuje pod kątem może się szybko uszkodzić. Możemy również skorzystać z jednego z gotowych odbłyśników dla lamp CFL jeśli nie mamy możliwości prawidłowego ustawienia położenia lampy na dotychczasowym reflektorze. 

Żarówkę należy podeprzeć w odpowiednim miejscu - w zależności od odbłyśnika (reflektora), który posiadamy. Najlepiej aby żarówka została podparta o plastikowy element (pomiędzy gwintem a częścią świecącą), jeśli jest to niemożliwe (odbłyśnik nie ma odpowiednich otworów) dopuszczalne jest podwieszenie za część świecącą, tak jak na zdjęciu poniżej.

Do podtrzymania żarówki można użyć popularnych “trytek” (plastikowych opasek zaciskowych) lub innego trudno palnego przedmiotu np zacisków do wentylacji. 

Skomentuj